ГОЛОВНА ПРО НАС СТАТУТ УМОВИ ЧЛЕНСТВА СТРУКТУРА СПКУ СЕРТИФІКАЦІЯ ПАРТНЕРИ МАПА САЙТУ

РБК. Україна

13.11.2014

На початок листопада на рахунках Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) залишалося 10,868 млрд грн. Про це повідомила прес-служба ФГВФО газеті "Капітал".

Відзначається, що активи ФГВФО за місяць скоротилися трохи більше ніж на 192 млн грн. Згідно з повідомленням прес-служби, з січня ФГВФО прийняв в управління 26 неплатоспроможних банків, заборгованість яких перед клієнтами в межах гарантованої суми у 200 тис. грн склала 18,8 млрд грн. Зобов'язання половини фінустанов ФГВФО вже погасив, спрямувавши на ці потреби 10,3 млрд грн, повідомили у фонді. Наявних коштів має вистачити, щоб забезпечити поточні виплати, але в разі подальшого банкрутства банків фонду залишиться розраховувати тільки на допомогу уряду. "Фонд не був розрахований на таке масове падіння банків", - повідомив раніше директор-розпорядник ФГВФО Костянтин Ворушилін.

Експерти вбачають причини банківської кризи в небажанні ФГВФО рятувати деякі великі банки на початку року, коли недовіра населення до банківської системи ще не досягла свого піку. Леонід Рубаненко, президент Спілки податкових консультантів України, заслужений економіст впевнений, що політична мотивація ліквідації банку "Форум" призвела до того, що в цілому довіра до банків катастрофічно знизилася. "Ліквідація банку - це завжди наслідки економічних якихось дій, намірів, помилок, хоча не виключені й політичні чинники, як, наприклад, з "Форумом". У цьому разі головну роль зіграла мінлива політика країни", - заявив експерт.

Рубаненко зазначив, що у добре влаштованій банківській системі таке сильне фінустанова просто не могло потрапити під ліквідацію, що в підсумку ще сильніше підірвав довіру народу до банків.

Нагадаємо, проблеми банку "Форум" накопичувалися роками, але посилилися в позаминулому році. Попередній власник - Commerzbank - перестав показувати справжній стан справ у банку, починаючи з 2012 р. Не відображено реальний розмір проблемної заборгованості і, відповідно, не формувалися резерви в потрібному обсязі. Ця інформація була прихована від НБУ, і при останній продажу банку Смарт-Холдингу, який подав позов на Commerzbank в міжнародний суд ICC.

НБУ відмовив "Форуму" в підтримці, а з 14 березня ФГВФО ввів тимчасову адміністрацію в банк.

 
© 2006 Спілка податкових консультантів України
контакти
ООО "С-Дизайн" Разработка сайта
ООО "С-Дизайн"